Байерн (Мюнхен) и Арминия (Билефелд) не се победиха в мач от 21-вия кръг на Бундеслигата.

Срещата премина през куп драматични обрати и в крайна сметка приключи при зрелищното 3:3.

Домакините се оказаха в ролята на изоставащи с две попадения, но в крайна сметка спечелиха точката.

Баварците се представят отлично и през този сезон, като са инкасирали само две поражения от началото на новата кампания.

Дъглас Коща извън сметките на Байерн (Мюнхен) заради контузия

Той е получил травмата си по време на тренировка

В същото време Арминия бележи драстичен спад във формата си, влизайки в неприятна серия от 2 поредни загуби в германското първенство, преди днешната си визита. Гостите заемат незавидното 16-то място във временното класиране.

Днешната среща бе от важно значение и за двата съперника. Домакините бяха амбицирани да увеличат преднината си в челото на временното класиране, докато гостите са твърдо решени да се измъкнат от зоната на изпадащите, колкото и непосилно да изглежда това.

Началото за баварците днес не беше добро, като Михел Влап откри резултата в полза на скромните гости след само 9 минути игра.

Байерн се втурна в предни позиции, в търсене на изравняването, но получи втори гол в мрежата си. Амос Пипер се разписа за Арминия и шокира всички на скамейката на мюнхенци.

Първото полувреме приключи при този резултат, като още в началото на вторите 45 минути Байерн се опита да стигне до бързо попадение. Това се случи само 3 минути след паузата, когато Левандовски вкара за 1:2.

Снимка 518759

Източник: Twitter

Кристиан Гебауер обаче възстанови предимството от два гола за Арминия само няколко секунди след това, покачвайки на 3:1 за състава си.

Толисо обаче вкара за 2:3 в 57-ата минута, а още 12 по-късно Алфонсо Дейвис оформи крайното 3:3.

Снимка 518760

Байерн пропусна още няколко отлични възможности за гол до края, като можеше да направи пълен обрат в резултата.

Въпреки равенството, баварците са убедителни лидери в класирането, с актив от 49 точки - 5 повече от преследвача РБ (Лайпциг).