Байерн (Мюнхен) спечели Купата на Германия! "Баварците" разбиха с 3:0 РБ (Лайпциг) във финала, който се проведе на "Олимпиащадион" в Берлин. Роберт Левандовски (28,85) и Кингсли Коман (78) бяха точни за победителите.

Така тимът на Нико Ковач спечели дубъл през този сезон, след като преди седмица триумфира и в Бундеслигата. "Биковете" опитаха да спечелят първи значин трофей в своята история, но не успяха да противодействат на баварската машина. За мюнхенци това бе 19-а Купа на Германия в историята.

Байерн изигра много силен мач, като особено след 25-ата минута определено бе по-добрият отбор. Мануел Нойер също се отличи с няколко добри спасявания след удари на Поулсен и Вернер.

РБ (Лайпциг) - Байерн (Мюнхен) 0:3

РБ (Лайпциг) - Байерн 0:3, нов гол на Левандовски

Двубоят ще се играе в Берлин

Първата добра възможност се откри пред Байерн. В 3-ата минута Гнабри финтира Халстенберг, но стреля покрай вратата.

В 11-ата минута Юсуф Поулсен се извиси след центриране от корнер и стреля с глава. Мануел Нойер успя да реагира и изби топката, която се удари в гредата и тупна пред голлинията. Седем минути по-късно Тимо Вернер проби през центъра и понечи да нанесе голов удар, но Йошуа Кимих с превъзходна намеса успя да избие топката.

В 26-ата минута Вернер проби отляво и потърси Марсел Забитцер, чийто удар бе неточен.

Снимка 425189

Източник: Twitter

Байерн поведе три минути по-късно. Продължителна атака отляво завърши с центриране на Алаба в наказателното поле, където от трудна позиция Роберт Левандовски стреля неспасяемо с глава в близкия ъгъл.

След попадението "баварците" владееха инициативата, но не създаваха нищо интересно пред Петер Гулаши. В 42-ата минута Ибрахима Конате спаси вратата си от сигурен гол. Кингсли Коман бе изведен зад отбраната на "биковете", преодоля вратаря и нанесе удар, който френският защитник изби малко пред голлинията.

Снимка 425202

Три минути след това стражът на Лайпциг се намеси решително след удар на Матс Хумелс. Защитникът насочи топката към вратата след центриране от корнер, но унгарският вратар с крак изби в нов ъглов удар.

Втората част започна с нова добра възможност за червените. Коман проби отляво и върна топката към границата на наказателното поле, където бе Тиаго. Испанският халф нанесе удар, който бе неточен.

Снимка 425192

В 48-ата минута с ново спасяване блесна Мануел Нойер. Емил Форсберг получи извеждащ пас от Конате, избяга от отбраната на Байерн и остана очи в очи с вратаря, който с една ръка успя да блокира удара на шведския футболист.

Малко след това Вернер опита удар от трудна позиция, който не затрудни Нойер. В 55-ата минута Коман центрира в наказателното поле. Левандовски не успя да играе с топката, Халстенберг не се ориентира добра и Гнабри нанесе удар, който обаче Гулаши успя да спаси.

Снимка 425188

Минута по-късно Левандовски напредна отляво и вместо да подаде към Томас Мюлер, реши да стреля, но вратарят на Лайпциг улови топката.

В 57-ата минута Вернер получи хубав пас от Забитцер, справи се с Алаба и стреля по диагонала. Нойер не успя да реагира, но от голлинията Никлас Зюле изби топката.

Снимка 425193

В 62-ата минута Матс Хумелс напредна с топката в половината на Лайпциг. Защитникът не бе притесняван от противников футболист и реши да стреля, но Гулаши се намеси и спаси. Минута по-късно Серж Гнабри проби отдясно и центрира в наказателното поле, където от няколко метра Тиаго не успя да намери очертанията на вратата.

В 64-ата минута и Томас Мюлер потърси попадението, но от границата на наказателното поле стреля над вратата.

Байерн продължи да търси второ попадение, с което до голяма степен да реши мача. В 68-ата минута удар с глава на Леви след центриране на Гнабри мина покрай вратата.

Снимка 425195

В 73-ата минута Нико Ковач пусна в игра Ариен Робен на мястото на Гнабри. Това бе последен мач на холандския ветеран за "баварците".

Пет минути след това баварската машина вкара второ попадение. Центриране отдясно на Кимих срещна крака на Упамекано. Кингсли Коман успя да овладее топката по магичен начин, елиминира Халстенберг и със силен удар вкара за 0:2.

Снимка 425194

В 85-ата минута Роберт Левандовски направи резултата класически. Изчивстване на Кимих се превърна в извеждащ пас за поляка. Нападателят надбяга Упамекано и останал сам срещу Гулаши с елегантен удар го преодоля за 0:3. Веднага след попадението в игра се появи и Франк Рибери.

В края на мача силен шут по диагонала на Кимих бе избит от Гулаши, а при добавката от няколко метра Робен пропусна да се разпише.