Байерн (Мюнхен) демонстрира, че се намира в отлична форма, а отборът на Нико Ковач вече е с равен брой точки с лидера в Бундеслигата - Борусия (Дортмунд)!

Това стана факт, след като баварците опустошиха Борусия Мьонхенгладбах като гост с категоричното 5:1 и събраха 54 пункта - толкова има и Дортмунд, който продължава да е на първо място заради по-добрите си показатели до момента и спечеления пряк мач с 3:2 през есента.

Иначе Байерн не остави никакъв шанс на заемащия четвъртото място в класирането състав на Гладбах, който получи попадение още във 2-ата минута, дело на Хави Мартинес!

След малко повече от 10 минути игра Байерн нанесе втори удар, след като Томас Мюлер от близка дистанция покачи на 2:0 и даде да се разбере, че домакините трудно ще вземат нещо от този мач.

Все пак Ларс Щиндл върна надеждата за чудо с попадение в 37-ата минута, а при резултат 2:1 Байерн дойде и почивката.

Втората част обаче премина изцяло под знака на футболистите на Нико Ковач, които минаха като тайфун през своя съперник!

Само две минути след началото на второто полувреме Роберт Левандовски вкара за 3:1, четвърт час преди края на мача Серж Гнабри уби окончателно интригата около крайния изход с попадение за 4:1!

Имаше време и за още един гол на Левандовски, който в добавеното време на мача оформи крайния резултат 5:1 от дузпа!