След две поредни равенства, Байерн (Мюнхен) се завърна по категоричен начин на победния път в Бундеслигата. Баварският колос надви коравия тим на Унион (Берлин) с 4:0. Момчетата на Юлиан Нагелсман решиха всичко в своя полза още до почивката, когато резултатът вече бе класически.

Тон за успеха даде Кингсли Коман с гол-красавец в 16-ата минута. Френският национал пое топката от Ернандес и с мощен шут извън наказателното поле не остави шансове на сюрпризирания Луте.

Прекратиха мача между Бохум и Борусия (Мьонхенгладбах) заради хвърлена чаша с бира

Това се случи в 71-ата минута

В 25-ата минута преднината беше удвоена от Танги Нианзу. Младокът зае по спешност мястото в центъра на отбраната, където контузии лекуваха Зюле и Павар. Вечерта за французина пък стана още по-специална за №23, след като той се разписа за 2:0 при центриране от корнер.

Снимка 567465

Източник: EPA/БГНЕС

Оттам насетне всичко остана в краката на Роберт Левандовски. Полякът наниза две попадения във вратата на "железните" от Берлин, като едното от тях падна след отсъдена дузпа.

По този начин Байерн дръпна със седем точки на втория Борусия (Дортмунд), който има шанс да навакса, ако утре надвие Кьолн като гост.

Херта победи Хофенхайм с 3:0 в Бундеслигата

Херта с първа победа в Бундеслигата от 3 месеца, столичани шокираха Хофе в Берлин