Байерн (Мюнхен) победи РазенБалшпорт Лайпциг в дербито от 16-ия кръг на германската Бундеслига.

Битката на стадион "Алианц Арена" завърши с минимален успех за домакините с 1:0.

Автор на единственото попадение в мача стана ветеранът Франк Рибери, разписал се 7 минути преди последния съдийски сигнал.

Шампионите най-после успяха да напипат ритъма си и за първи път от септември месец насам биха в четири поредни кръга. За първи път през кампанията Байерн запази и три поредни сухи мрежи и вече показва стабилност в отбрана.

"Биковете" са на пет точки зад баварците на четвърто място, но играят изключително непостоянно, редувайки впечатляващи победи с неубедителни мачове.

През миналия сезон клубът от Лайпциг най-после успя да победи Байерн, след като бе загубил предишните три шампионатни срещи. Незабравим остава мачът от май 2017 година, когато мюнхенци изоставаха с 2:4 до 84-ата минута като гости, но спечелиха с 5:4.

Днес подобна резултатност нямаше, като всичко бе решено от една-единствена проява на Рибери, който бе точен за крайното 1:0 в 83-ата минута на мача.

Преди това малшансът попречи на Байерн да поведе в резултата на много по-ранен етап от срещата, като още през първото полувреме, при бърза акция за домакините, Левандовски стреля в рамката на вратата, но отбилата се топка не пожела да продължи движението си към голлинията и се върна в игра.

Съперникът също отговори с удар в гредата на вратата на Байерн, а през второто полувреме най-запомнящият се пропуск бе на Мюлер, който не успя да се разпише от непосредствена близост, след като получи чудесно подаване.

В самия край на мача Санчес и Илсанкер напуснаха терена, виждайки червения цвят на картона, след като се спречкаха и бяха изгонени.

Така или иначе Байерн стигна до победата с попадението на влезлия като резерва на мястото на контузения Гнабри Франк Рибери. Така баварците намалиха изоставането си от лидера Борусия на 6 точки, докато тимът от Лайпциг отвори сериозна дистанция до първата позиция в таблицата.

Нико Ковач: РБ Лайпциг и Ливърпул доста си приличат

"Смятахме, че може да спечелим Бундеслигата с 95% раздаване"