Байерн (Мюнхен) записа очакван успех в домакинството си на Майнц. Двубоят между двата тима от 26-ия кръг на Бундеслигата завърши съвсем по вкуса на преобладаващата част от феновете на "Алианц Арена" - при впечатляващия резултат 6:0.

Точни за победителите бяха Левандовски, Коман, Дейвис и Хамес. Последният записа на сметката си хеттрик, като не остави и най-малки съмнения в своята класа.

Роберт Левандовски скочи на Ковач: Не играхме достатъчно офанзивно

"Това бе големият ни проблем"

Байерн набра скорост и натрупа самочувствие, измествайки Борусия (Дортмунд) от върха в класирането. Майнц загуби само едно от предишните си три гостувания в Мюнхен, но днес бе надигран по всички параграфи от именития си съперник.

Голмайсторът на домакините Роберт Левандовски даде началото на наказателната акция за мюнхенци след едва три минути игра, вкарвайки топката в мрежата пред сектора с ликуващите запалянковци на Байерн.

Снимка 412790

Източник: Twitter

Левандовски има вече 14 гола в 16 мача срещу един от любимите си съперници, вкарвайки му цели пет "дубъла". Полякът напипа формата си и вече е еднолично на върха в класацията на най-добрите стрелци в шампионата.

Хамес бе точен за 2:0 след 33 минути игра, а само 6 по-късно и Кингсли Коман се разписа в полза на домакините.

Снимка 411274

Източник: EPA/БГНЕС

През второто полувреме баварците не намалиха оборотите, но късметът покри съперника в няколко доста чисти ситуации за отбелязване на попадение.

Само в рамките на четири игрови минути - между 51-ата и 55-ата Хамес вкара нови две попадения за тима си, покачвайки на унищожителното 5:0. Крайният резултат бе оформен от Дейвис, който се разписа двадесет минути преди последния съдийски сигнал в мача.

Така или иначе нови голове не паднаха, което бе съвсем по вкуса на Байерн (Мюнхен), чийто състезатели изравниха актива на Борусия (Дортмунд) и отново са начело в подреждането. Майнц е едва 13-и в таблицата с класирането.