Байерн (Мюнхен) победи с 2:0 Майнц като гост в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата. Точни за "баварците" бяха Франк Рибери (33) и Хамес Родригес (45). Германският шампион не изигра най-добрия си мач, но въпреки това успя да стигне до поредни три точки.

Юп Хайнкес пусна като титуляр за първи път Сандро Вагнер, а на пейката остана Роберт Левандовски.

"Баварците" събраха 53 точки и водят убедително във временното класиране, докато Майнц е 15-и с 20 пункта.

Снимка 338075

В началните минути домакините дадоха сериозен отпор на Байерн и действаха стабилно в отбрана. В 13-ата минута Толисо опита удар отдалеч, който профуча покрай гредата.

Добра възможност за стрелба се откри пред Максим в 20-ата минута, но румънецът прати топката в аут.

"Баварците" поведоха с първия си точен удар във вратата. Франк Рибери с мощен шут при изпълнение на корнер откри резултата.

Ули Хьонес: Байерн (Мюнхен) няма да стои вечно на върха

Хьонес: Байерн няма да стои вечно на върха

"Винаги има опции, с които да останеш конкурентен"

Минута преди почивката Томас Мюлер излезе сам срещу вратаря, но пропусна да удвои аванса. В следващата атака Хамес удвои резултата. Колумбиецът овладя на гърди и простреля Центнер.

Втората част започна много силно за Байерн, като в рамките на пет минути играчите на Юп Хайнкес пропуснаха три отлични възможности за гол.

В 53-ата минута Франк Рибери излезе сам срещу Центнер, но пропусна да се разпише.

Десет минути по-късно Матс Хумелс успя да изчисти топката от голлинията и запази вратата на "баварците" суха.

Снимка 338073

В 70-ата минута Мюлер отново се озова очи в очи с вратаря на Майнц, но отново не успя да отбележи. Четири минути по-късно Куаисон не успя да порази целта от добра позиция.

До края на срещата "баварците" запазиха преднината си и се поздравиха с поредни три точки.