Байерн (Мюнхен) започна с победа защитата на титлата си в Бундеслигата. "Баварците" надиграха с 3:1 Хофенхайм на "Алианц Арена". Двубоят бе официален дебют на новия треньор на тима Нико Ковач на домашна сцена.

Томас Мюлер (23), Роберт Левандовски (80-дузпа) и Ариен Робен (90) бяха точни за шампионите, докато Адам Салай бе точен за Хофе в 57-ата минута.

В 86-ата минута гол на Леон Горецка бе отменен.

Снимка 374911

Източник: Twitter

Двубоят очаквано започна с домакински натиск. В 12-ата минута удар на Боатенг с глава беше блокиран. В 23-ата минута Байерн поведе. Кимих центрира от корнер, а Мюлер се извиси над всички и с глава откри резултата.

В 34-ата минута и Хофенхайм стигна до първата си опасност в мача. При една от редките атаки на тима Жоелинтон излезе на много добра позиция на границата на вратарското поле, но неговият удар мина встрани от вратата.

Ариен Робен: Трансферът в Байерн беше най-доброто решение в живота ми

"Ние сме на правилен път, но, разбира се, винаги има какво да се желае"

Три минути по-късно Коман финтира противников защитник и се озова сам срещу Бауман, но вратарят на гостите изби удара му.

В края на полувремето френското крило се свлече с проблеми в глезена след остро влизане на Шулц и бе заменен от Ариен Робен.

Гостите изчакаха своя момент, който дойде в 57-ата минута. Тогава Салай финтира Боатенг и с премерен удар в далечния ъгъл изравни резултата.

Снимка 374914

Последва затишие, за да се стигне до 78-ата минута. Тогава Оливер Бауман спъна Франк Рибери в наказателното поле и "баварците" получиха дузпа. Левандовски изпълни наказателния удар, който вратарят успя да парира. Притичалият Рибери все пак успя да отбележи гол. Той обаче беше отменен след консултация на главния рефер с ВАР.

Оказа се, че холандецът е влязъл в наказателното поле преди удара на полския национал. При повторното изпълнение на дузпата Левандовски беше безпощаден, пращайки вратаря в обратния ъгъл.

В 86-ата минута нов гол на "баварците" беше отменен. Далечен шут на влезлият като резерва Леон Горетцка рикошира в ръката на Мюлер и влезе в мрежата. Отново ВАР помогна на главния рефер в тази ситуация.

В 90-ата минута Ариен Робен фиксира крайното 3:1 след подаване на Томас Мюлер.