Байерн (Мюнхен) постепенно надига глава в Бундеслигата. Този следобед селекцията на Нико Ковач постигна трета поредна победа в Шампионата, след като очаквано спечели визитата си на последния Хановер 96 с 4:0.

По този начин баварците се доближиха на шест точки от лидера Борусия (Дортмунд), който за тяхно съжаление дори е с мач по-малко.

Снимка 395557

Източник: EPA/БГНЕС

Байерн си подсигури още до почивката, когато вече бе вкарал две попадения в мрежата на Есер. Първото от тях падна още в 120-ата секунда. Йошуа Кимих впечатли с много красив гол, след като от границата на наказателното поле, директно от воле, направи 0:1.

Нова отбита топка, но в 29-ата минута, доведе до втори впечатляващ гол на гостите. Този път със здрава тупалка избуха Давид Алаба, който "събуди паяците" в горния десен ъгъл на хановерци.

Ковач: Нищо лично спрямо Хумелс, но трябва да свикне с мястото си на резервната скамейка

"Знам на какво е способен, разчитам на него"

Байерн не отпусна газта и след паузата, когато в 53-ата минута точен беше Серж Гнабри. На малък периметър крилото надхитри трима съперникови бранители и падайки съумя да порази вратата на съперника за трети път.

И някак си щеше да бъде доста странно, ако своят принос в тази голеада не бе дал и Роберт Левандовски. В 62-ата минута той се разписа с глава след центриране на Кимих и така оформи крайното 0:4.

Снимка 395558

До края Байерн можеше да се поздрави и с още няколко попадения, ала пропуски направиха Зюле, Санчес и др. В следващия кръг селекцията на Нико Ковач домакинства на РБ (Лайпциг). Хановер пък гостува на Фрайбург.

ХАНОВЕР - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 0:4

0:1 Кимих (2"), 0:2 Алаба (29"), 0:3 Гнабри (53"), 0:4 Левандовски (62")

СТАДИОН: "HDI-Арена"

СЪДИЯ: С. Щоркс

ХАНОВЕР: Есер, Остржолек, Вимер, Антон, Фелипе, Харагучи, Швеглер, Уолъс, Асано, Фулкюрг, Вейдханд (резерви: Чаунер, АЛброноз, Бакалроз, Елез, Майна, Муслийя, Ууд)

БАЙЕРН: Нойер, Зюле, Хумелс, Алаба, Алкантара, Гнабри, Мюлер, Коман, Левандовски, Кимих, Горецка (резерви: Улрайх, Боатенг, Рафиньо, Йонг, Мартинес, Санчес, Вагнер)