Байерн (Мюнхен) победи Фрайбург с 5:0 като домакин в мач от десетия кръг на Бундеслигата. Шампионите се изкачиха на второ място във временното класиране с 19 точки, на четири зад лидера Унион Берлин, а Фрайбург слезе с една позиция надолу до третата. Тимът прекъсна серията си от седем мача без загуба в Бундеслигата и остава с 18 точки в актива си.

Серж Гнабри, Ерик Максим Чупо-Мотинг, Лерой Сане, Садио Мане и Марсел Забицер се разписаха за баварците. Гнабри откри резултата в 13-ата минута след чудесен удар с глава за 1:0. В 33-ата Чупо-Мотинг завърши отлична отборна акция за Байерн Мюнхен, след като получи от Сане и не сгреши за 2:0.

Унион (Берлин) победи Борусия (Дортмунд) с 2:0

Унион (Берлин) продължава победния си устрем с успех над Борусия (Дортмунд) и се откъсна на върха

Тимът удвои преднината си на върха

Вратарят на гостите Марк Флекен предотврати трето попадение след изстрел на Серж Гнабри в 40-ата минута, а в 52-ата Гнабри удари и греда при поредната атака на баварците.

Третият гол във вратата на Фрайбург падна в 52-ата минута, когато Лерой Сане овладя топката след подаване от Чупо-Мотинг и бе точен за 3:0. Три минути по-късно и Садио Мане се разписа сред голмайсторите след асистенция на Гнабри.

Петият гол за Байерн Мюнхен бе дело на австрийския полузащитник Марсел Забицер в 80-ата минута на срещата.