Байерн (Мюнхен) е само на крачка от спечелването на титлата в Германия, след като увеличи разликата на върха в класирането пред основния си преследвач на 10 точки.

Баварците победиха без особени затруднения гостите си от Байер (Леверкузен) в двубоя между двата тима от програмата на 30-ия кръг в Бундеслигата.

Снимка 527938

Източник: Twitter

По този начин те набраха солидна преднина пред РБ (Лайпциг), който се провали при визитата си на предпоследния Кьолн и загуби с 1:2.

Кьолн поднесе неприятна изненада на РБ (Лайпциг), Байерн все по-близо до титлата

Предпоследният в класирането повали кандидат-шампионите от Лайпциг

Хектор с два гола за победата на "козлите"

Така при оставащи 4 кръг до финала на кампанията и възможни 12 точки за "разиграване", Байерн изглежда сигурен шампион и практически има нужда от една последна вярна стъпка в правилната посока, за да триумфира за пореден път в първенството на страната.

Снимка 527940

Баварците победиха на собствения си терен Байер с 2:0, като изглеждаха еднакво солидни както в атака, така и в защитната си линия от играта.

Те решиха срещата и я лишиха от съществена интрига след само 14 изиграни минути, в рамките на които вече бяха фиксиралия крайния резултат.

Снимка 527936

За пореден път през сезона стартът беше мощен за домакините, които излязоха напред след едва 7 минути игра и красив гол на Максим Чупо-Мотинг.

Снимка 527933

Още толкова минути по-късно Йошуа Кимих удвои преднината на състава си, посрещайки одобрителните възгласи на съотборниците и треньора си.

Снимка 527934

През втората част от спаринга, стегнатата игра в средата на терена и защитния вал на домакините не позволиха изненада от страна на техните опоненти и резултатът се запази непроменен.

Нещо повече - при малко повече късмет Байерн можеше да спечели и далеч по-убедително.

Снимка 527935

Така още на 24-и април Байерн, при визитата си на Майнц, може да спечели преждевременно съвсем заслужена титла, с отличното си представяне в шампионата - 22 победи, 5 равенства и само 3 допуснати загуби.

Леверкузен остава под номер 6 и все още е в битката за разпределение на квотите за Европа.