Байерн (Мюнхен) надви Аугсбург с 2:0 на собствения си "Алианц Арена", в двубой от 25-ия кръг на немската Бундеслига и увеличи преднината си на върха с 4 точки пред втория Борусия (Дортмунд). Победата изобщо не бе лесна, тъй като резултатът до последната минута бе 1:0, а гостите пропуснаха 100-процентов шанс в 80-ата минута. И все пак Томас Мюлер изведе баварците в 53-ата минута, а в добавеното време Леон Горетцка успокои феновете, които бяха направили специална хореография по повод 120-годишнината на тима. Отборът на Ханзи Флик пък бе излязъл със специални екипи във връзка с празника.

Първото полувреме Байерн не успя да създаде толкова голови положения и стопроцентово положение бе създадено чак в края на частта.

През второто полувреме баварците бяха пределно мотивирани да вкарат и това се случи в 53-ата минута. Тогава Жером Боатенг напомни за най-добрите си дни с перфектно извеждащо подаване зад защитата на Аугсбург и там Мюлер засече за 1:0.

Снимка 470709

Източник: EPA/БГНЕС

Голът мотивира футболистите в бяло-червено да преследват още един. За футболистите на Аугсбург стана по-тежко и те се защитаваха дълбоко в полето си.

Двубоят можеше да тръгне в друга посока в 80-ата минута, когато Нийдерлехнер пропусна да изравни от най-чистата възможност за гостите. От 3-4 метра той стреля в тялото на Нойер, а не беше точен и при добавката.

В 89-ата стадионът замлъкна, след като Нийдерлехнер насочи кълбото в мрежата, но голът не беше зачетен заради засада.

Местните фенове си отдъхнаха в 90-ата, когато Гнабри развинти защитата и подаде на Горетцка, който вкара за 2:0.

Борусия (Дортмунд) спечели гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:1