Байерн (Мюнхен) спечели поредното си домакинство през сезона в Бундеслигата.

Баварците се наложиха над гостите си от Майнц 05. Това обаче се случи по малко очакван начин, след като на почивката Майнц водеше с 2:0.

След паузата Байерн взе своето с 5 попадения и стигна до пълния обрат, до трите точки в срещата, а с това и до върха в подреждането на немското първенство.

Снимка 512075

Източник: Twitter

Резултатът днес не бе съвсем показателен за случилото се на терена, като баварците не спираха да атакуват съперника си както през първото, така и през второто полувреме, но играчите на гостуващия тим имаха сериозна доза късмет, като се спасяваха при наглед безнадеждни ситуации.

Всяка по-бърза контраатака на Майнц вещаеше сериозни неприятности за изнеслите се в предни позиции играчи на опонента, като по такъв начин паднаха и головете за тима през първата част.

Буркарт откри резултата след 32 минути игра, като Мануел Нойер дълго претендираше за извършено от футболиста нарушение при излизането му в голова позиция, но реферът бе непреклонен в това, че фаул няма. А повторенията не бяха никак убедителни, като показваха избутване на Буркарт срещу Боатенг, с което той спира движението му.

Байерн праща талант под наем

В Айнтрахт

Докато обаче се опитваха да изравнят с всички сили, домакините получиха втори гол в неприятен момент от двубоя - самия край на полувремето. Негов автор бе Александър Хак, който надскочи защитниците на Байерн и с глава вкара за 0:2.

Жребият за Купата на Германия бе благосклонен към фаворитите

Мачовете ще се изиграят на 2/3 февруари

В самото началото на втората част Майнц пропиля нова възможност, а след това се стигна и до изстрел в гредата. Но това бе всичко за гостите в срещата. От 50-ата минута нататък на терена имаше само един отбор - този на победителите. А те стигнаха до успеха си с голове на Кимих, Сане, Зюле и Левандовски, вкарал 18-ия си гол за сезона от дузпа в 76-ата минута, а след това и 19-ия. Преди това Зюле направи обрата пълен, след като от средна дистанция засече топката в мрежата, въпреки доста наситената със защитници последна линия от играта на съперника.

Иначе равенството бе възстановено само 10 минути след почивката, като първо Кимих върна първото от попаденията за тима си, а след това Сане, почти в стил "Робен" се разписа за 2:2.

Снимка 512076

Автогол на Майнц бе отменен заради засада, но това не повлия на устрема на домакините, които стигнаха до заслужена победа.

Снимка 512077

Крайното 5:2 оформи Левандовски, който засече в мрежата центриране на Мюлер в 82-ата минута.

Тя изкачва Байерн на първата позиция в класирането, с 33 спечелени точки - 2 повече от РБ (Лайпциг). Майнц има само един успех и е предпоследен в таблицата, с едва 6 завоювани пункта.