Шалке загуби от Байерн (Мюнхен) в двубой от четвъртия кръг на Бундеслигата. Битката на стадион "Фелтинс Арена" завърши при резултат 2:0 в полза на гостуващия гранд.

Хамес Родригес и Роберт Левандовски от дузпа донесоха успеха на баварците, които не срещнаха особени затруднения срещу "кралскосините". Тимът на Доменико Тедеско е на последно място без спечелена точка. Байерн е на обратния полюс с пълен актив от 12 точки.

Резултатът бе открит в 8-ата минута, когато Йосуа Кимих центрира на близката греда, където Хамес бе изпуснат от бившия играч на Байерн Себастиан Руди и с глава засече за 1:0.

В 64-ата минута Байерн получи дузпа за нарушение в наказателното поле на Алесандро Шьопф срещу Хамес. Левандовски застана зад топката и въпреки че Ралф Ферман уцели ъгъла, топката попадна във вратата му.

Двубоят между вицешампиона и хегемона за последните шест сезона трябваше да бъде дербито на кръга, но се получи неравностоен мач между предпоследния и лидера.

Шалке започна сезона кошмарно и заедно с Байер (Леверкузен) е единственият отбор без спечелена точка, докато баварците пък единствени имат пълен актив от девет пункта.

Байерн гостува на един най-удобните си противници напоследък, срещу който няма поражение в последните 16 мача (13 победи и три ремита). Последният успех на "кралско-сините" срещу този противник за първенство дойде през декември 2010 година.

Нико Ковач: Целта ни е да стигнем далеч в Шампионската лига

"Трябва да сме пределно концентрирани във всеки мач"