Байерн (Мюнхен) победи Шалке 04 в двубой от 21-ия кръг на Бундеслигата. Битката на стадион "Алианц Арена" завърши при резултат 2:1.

Точни за победителите бяха Роберт Левандовски и Томас Мюлер.

Голмайсторът на домакините даде верния тон в сблъсъка на доста ранен етап от него - след само 6 минути игра. Попадението вдъхна увереност на баварците, които натикаха съперника си в собствената му половина и можеха още в два отделни случая да стигнат до ново попадение.

Роберт Левандовски: Не притискайте Хайнкес!

Това заяви нападателят на Байерн (Мюнхен)

Вместо това, малко преди да изтече 29-ата минута от сблъсъка, Леон Горецка асистира на Франко ди Санто, който върна гостите в срещата с гол за 1:1.

Точката в спора бе поставена още преди края на полувремето, като Робен асистира на Томас Мюлер за оказалото се и крайно 2:1 след точно 36 минути игра.

Снимка 339511

Източник: Twitter

Байерн няма поражение срещу Шалке вече в 15 мача (12 победи и три ремита). Последният успех на "кралско-сините" срещу този противник за първенство дойде през декември 2010 година.

Байерн (Мюнхен) предложи договор за 2 години на Рафиня

Изненадващ ход на ръководството на Байерн (Мюнхен)

"Баварците" направиха изключение за резерва

"Миньорите" са губили в Бундеслигата най-често именно срещу баварците - 50 пъти, допускайки най-много голове (201). Но пък Байерн е допуснал най-срамното си поражение в шампионата именно срещу Шалке - 0:7 на свой терен през 1976 година.

Това са двата отбора с най-дългите настоящи серии с отбелязани попадения - баварците не са пропускали да се разпишат поне веднъж в последните 19 кръга, а гостуващият отбор го е правил без прекъсване 16 игрови седмици.

Срещата бе специална за Леон Горецка, който изигра последния си мач за първенство срещу Байерн, преди да премине в Мюнхен през лятото.

Голмайсторът на първенството Роберт Левандовски пък изравни рекорд на треньора си Юп Хайнкес - отбелязване на поне едно попадение във всяко от едно от първите 11 домакинства на отбора си в Бундеслигата.