Отборът на Кьолн сътвори първата по- голяма изненада в Бундеслигата за 2023 година. "Козлите" откраднаха точка от шампионите Байерн (Мюнхен) след 1:1 насред "Алианц Арена". Селекцията на Щефан Баумгартл нанесе ранен удар с попадение на тунизиеца Скири. В самия край обаче отбраната на гостите се пропука и така Йозуа Кимих спаси честта на баварците.

Байерн (Мюнхен) продължава да бъде лидер във временното подрежда, като баварците имат актив от 36 точки, с 4 повече от втория РБ Лайпциг. Кьолн е на десето място.

Снимка 603654

Източник: EPA/БГНЕС

Двубоят започна повече от изненадващо с ранен гол за гостите от Кьолн. В 4-ата минута "козлите" изпълниха корнер, при който Чабо продължи с глава за Ели Скири, а от близка дистанция тунизиецът нямаше как да сгреши - 0:1!

Естествено, случилото се накара домакините да хвърлят всичките си усилия в атака. До почивката пред вратата на Марвин Швабе имаше достатъчно възможности за изравняване, ала 27-годишният германец се намеси решително при удари на Гнабри и Бенжамен Павар.

На полувремето Юлиан Нагелсман предприе две смени, като вместо Гнабри и Горетцка, в игра се появиха Коман и Гравенберх. Именно включването на нидерландеца можеше да има мигновен ефект, но фантастичният му изстрел срещна дясната греда.

В 54-ата минута Кингсли Коман напомни за най-доброто от своя технически арсенал и слаломира измежду защитата на Кьолн. Швабе обаче отново беше на свето място. Упражнението се повтори и десет минути преди края, когато и Томас Мюлер не сполучи, той пък след насочване с глава.

Снимка 603653

В самия край баварската чест все пак бе спасена, а Йозуа Кимих оформи крайното 1:1. Лидерът на мюнхенци все нещата в свои крака и с мощен шут от над 25 метра запрати коженото кълбо неспасяемо под горната греда на "козлите".

В следващия кръг Байерн посреща на свой терен третия във временното класиране Айнтрахт. Кьолн ще търси втора поредна победа, този път при визитата на отчайващия в игрови план Шалке 04.

Шалке 04 - РБ Лайпциг 1:6 в мач от Бундеслигата