Отборът на Байерн (Мюнхен) е вторият финалист в турнира за Купата на Германия. Баварците срещнаха трудности срещу традиционно неудобен съперник за тях, в лицето на Айнтрахт (Франкфурт), но все пак постигнаха победа с 2:1, която им осигури сблъсък за трофея с Байер (Леверкузен). Вчера "аспирините" отстраниха сензацията Саарбрюкен.

Байер (Леверкузен) отнесе хита в турнира за Купата на Германия и е на финал

"Аспирините" разбиха с 3:0 Заарбрюкен

Селекцията на Ханзи Флик поведе още в 14-ата минута, когато автор на попадението стана преотстъпеният от Интер - Иван Перишич. Домакините разгърнаха отлична атака, като бяха необходими само няколко подавания, за да може Томас Мюлер да "сложи" кълбото на главата на хърватина, който не сгреши за 1:0.

До края на полувремето домакините пропиляха още няколко добри възможности, като Кевин Трап беше на висота срещу головата машина Роберт Левандовски.

Снимка 483083

Източник: EPA/БГНЕС

Събитията наглед не се промениха и след паузата, но въпреки това в 69-ата минута паритетът беше възстановен. Блокиран изстрел на Даичи Камада попадна в близост до Дани да Коща, който не чакаше втора покана и с мощен шут направи 1:1.

Радостта на "орлите" от Франкфурт не продължи и 5 минути, когато Роберт Левандовски класира своя тим за финал, оформяйки крайното 2:1. Полякът завърши триходова акция между него Дейвис и Йошуа Кимих. Макар и да бе преразгледано с ВАР, баварското попадение все пак беше зачетено.

Една мярка за безопасност по-малко в Бундеслигата

Резервните футболисти вече няма нужда да носят предпазни маски

До края Айнтрахт не можа да се върне още един път в мача и така вторият финалист вече бе ясен. Битката за националното отличие между Байерн и Байер е на 4 юли в Берлин.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - АЙНТРАХТ 2:1

1:0 Перишич (14"), 1:1 Да Коща (69"), 2:1 Левандовски (74")