Байерн (Мюнхен) записа трети пореден успех в германската Бундеслига. Селекцията на Юлиан Нагелсман имаше неочаквани трудности в регионалното дерби срещу Аугсбург, побеждавайки борещия се за спасение баварски клуб само с 1:0. Домакините бяха доста безидейни в атака, като напомниха за себе си едва в заветните мигове от съперничеството.

В очакван герой за мюнхенци се превърна Роберт Левандовски. Той отбеляза от дузпа в 79-ата минута, която бе отсъдена след намесата на ВАР, показал игра с ръка на Рийс Оксфорд.

Борусия (Дортмунд) победи Щутгарт с 2:0 в Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) се върна към победите в Бундеслигата

Резерва отбеляза двата гола за "жълто-черните"

Байерн отново възстанови преднината си на върха от 9 точки спрямо втория Борусия (Дортмунд). Аугсбург е под №14, на пункта от първия изпадащ към момента - Херта (Берлин).

Снимка 570034

Източник: EPA/БГНЕС

Първото полувреме на "Алианц Арена" изненадващо не предложи голям брой опасности пред вратата на гостите. Регионалното дерби се развиваше монотонно, а треньорът на Аугсбург - Маркус Вайнциръл беше подредил отлично своята защита, биейки още на центъра звездите на домакините.

Роберт Левандовски имаше малко възможности за офанзивни действия, а сложеният за негов персонален пазач Рийс Оксфорд се справяше добре със своите задачи.

След паузата Юлиан Нагелсман взе мерки и освежи своята единадесеторка с включването на Мусиала, Дейвис и Марсел Забитцер. В 62-ата минута Байерн беше близо до повеждането, след като Кимих реши да стреля отдалеч, но Гикиевич бе на отлична позиция и изби по фантастичен начин.

Братът на бившия нападател на Левски - Лукаш Гикиевич, направи още едно добро спасяване, когато съумя да отклони кълбото миг преди да достигне до дебнещия Томас Мюлер. Не сполучи и удар на Кингсли Коман в 73-ата минута.

Снимка 570032

Десет минути преди края на редовното време, късметът се усмихна на Байерн и домакините получиха дузпа в своя полза. ВАР се намеси с подсказка, че Рийс Оксфорд е играл с ръка в наказателното поле на Аугсбург и логичният развой на събитията беше наказателен удар. Зад топката застана Роберт Левандовски, който запази контрол над нервите си и реализира безпощадно.

До края Байерн се разбуди и създаде още няколко положения, ала Гикиевич не позволи да бъде преодолян от Коман и Левандовски.