С гол в 90-ата минута Байерн (М) излъга Волфсбург като гост в мач от 2-ия кръг на Бундеслигата. В герой за баварците след резила миналия уикенд (0:1 от Борусия (М)) се превърна халфът Луис Густаво.

През първото полувреме играта беше равностойна в по-голям период от двубоя. Като домакин обаче Волфсбург полагаше повече усилия да открие резултата. И го направи в средата на частта, но голът беше отменен заради засада. След това пък Марио Гомес поиска дузпа за събаряне след съприкосновение с вратаря на "вълците" Беналио.

След паузата събитията на терена не се промениха кой знае колко. Удари имаше и към двете врати. В 75-ата играч на домакините беше съборен от Густаво в пеналтерията, но исканията на Феликс Магат за наказателн удар не бяха уважени.

До края на срещата и двата тима организираха атаки. Но в тях липсваше острота и прецизност, за да може един от тях да се поздрави с победата. И когато повечето от феновете най-вероятно са си мислели, че хиксът е най-разумното, гостите от Мюнхен вкараха.

Атака от ляво позволи на Франк Рибери да подаде към дъгата. Оттам пък Луис Густаво шутира по земя, Беналио се намеси, но не достатъчно, за да не влезе топката във вратата му. 1:0 за Байерн и първа победа през сезона след загуба със същия резултат в миналия първи кръг.