Топфаворитът Байерн премина в третия крът на купата на Германия, след като победи с 3:1 лидера във Втора Бундеслига Борусия (Мьонхенгладбах).

Борусия имаше повече положения през първото полувреме, но почти веднага след почивката Тони се възползва от грешка на вратаря Хаймерот и с глава прати топката в далечния ъгъл на опразнената врата.

В 57-ата минута италианецът се разписа за втори път с удар извън наказателното поле. 20 минути преди края Марсел Ндиенг върна надеждите на гостите, след като би покрай Михаел Рензинг, но в заключителните минути Клозе с глава върна преднината от два гола на Байерн.

Втородивизионния Карл Цайс (Йена) изхвърли носителя на трофея Нюрнберг от тазгодишното издание на турнира. Предпоследният във Втора Бундеслига отстрани "франките" с 5:4 след изпълнение на дузпи.

Нюрнберг, който се представя слабо от началото на сезона, поведе в редовното време с гол на Мисимович, но воденият от треньора Валдас Иванаускас тим от Йена успя да изравни чрез Торгеле. В продълженията Кенеди отново даде аванс на "франките", а Роберт Мюлер с глава изравни в 114-ата минута. При дузпите сбърка само Доминик Райнхард от Нюрнберг, като бранителят стреля над вратата.

В следващата фаза продължават и Хамбургер, победил с 3:1 Фрайбург и шампионът Щутгарт, който се нуждаеше от продължения и късен гол на Марио Гомес за да отстрани Падерборн с 3:2.

Борусия (Дортмунд) взе с 2:1 домакинството си срещу Айнтрахт (Франкфурт), след като успя да стигне до обрат срещу "орлите".