Отборът на Байер Леверкузен изигра пореден отличен мач през този сезон и разби с 4:1 като гост състава на Вердер Бремен в най-интересния мач от междинния 14-ти кръг на Бундеслигата.

Благодарение на този успех, "аспирините" събраха актив от 27 точки и се изкачиха 5-та до 2-ра позиция в класирането, изпреварвайки с точка третия Борусия Дортмунд. Категоричен лидер е Байерн Мюнхен с 34 точки.

Два гола на Кастро дадоха солидна преднина в 31-ата и 52-ата минута, преди Вердер да намали Петерсен в 54-ата. Интрига има още 20-тина минути, но 74-ата Рофлес направи 3:1, а пет минути по-късно Хегелер реши всичко с четвърти гол.

Борусия Мьонхенгладбах надви с 2:0 Волфсбург у дома, а Щутгарт се наложи с 3:2 над Аугсбург. И двата отбора остават в средата на таблицата съответно с 20 и 19 точки. Толкова има и шестия Хановер, който засега получава право на участие в евротурнирите, но разликата между него отборите точно над чертата на изпадащите е само 7 точки, така че развръзката в Бундеслигата тепърва предстои.