Българският национал Димитър Бербатов записа пълни 90 минути за своя Байер (Леверкузен) при успеха над претендента за титлата в Германия Хамбургер с 2:0 като гост.

Нападателят ни бе в основата на повечето опасни положения пред вратата на домакините, но успя да запише само асистенция при първото попадение на тима си, дело на Симон Ролфес.

Благоевградчанинът изведе перфектно на голова позиция съотборника си след подаване с пета, който отблизо откри за "аспирините" в 8-та минута на срещата.

До края на полувремето действията се развиваха предимно пред вратата на Ханс Йорг Буут, но стражът на Байер се справи перфектно след удари на няколко пъти на Аилтон и Махдавикия.

В 78-та минута след самостоятелен пробив Пол Фрайер отбеляза второ попадение за тима си и донесе трите точки на гостите, с което намали до минимум шансовете на Хамбургер да се бори за титлата.

След ремито на Борусия (М) срещу Херта - 2:2 Байер дръпна с две точки пред берлинчани в борбата за място в зона "УЕФА". "Аспирините" са пети с 47 точки, Херта има 45.

Волфсбург взе ценен успех с 1:0 като гост на Арминия, като Мариян Христов изработи дузпата, от която Кархан се разписа. Българинът игра до 77-та минута.

Хановер падна при визитата си на Кайзерслаутерн с минималното 0:1, а Чавдар Янков игра през всичките 90 минути на срещата.