66′

ГОООООООООООООЛ!!!

1:4!

Попадение на Левандовски!

Центриране в пеналта намери високия нападател, за когото не беше голямо затруднение да прати кълбото в мрежата с глава за три гола разлика с опонента!

Разгромът се оформя.

64′

Коман пробива по фланга и центрира остро.

Гнабри е в наказателното поле.

Пробва изстрел от движение.

Неточно изпълнение.

62′

Кимих центрира от корнер.

Мюлер засича с глава.

Вратарят се справя с положението.

62′

Баумгартлингер е заменен от Паулиньо.

59′

Засада на Аларио.

55′

Две поредни нарушения срещу Кимих.

Хваща се за левия глезен футболистът на Байерн.

При втората ситуация остава да лежи дълго на тревата.

Няма да е съвсем изненадващо, ако бъде заменен.

50′

Засада на Диаби.

48′

Вирц сменя Амири.

47′

Демирбай сменя Белараби.

46′

Вендел заменя Бейли.

45′

Играта е подновена.

45+2′

Първото полувреме не започна съвсем по вкуса на баварците, като още в 9-ата минута те се оказаха в ролята на догонващи в резултата. Това стана факт след попадение на Аларио. Асистенцията бе на сметката на Баумгартлингер, но на първо време останаха известни съмнения за това, че голмайсторът за домакините се е намирал в положение на засада.

Повторенията не бяха съвсем категорични, което наложи разглеждане на ситуацията с ВАР. Голът бе зачетен, въпреки че страничният съдия бе вдигнал високо флага си, маркирайки засада на Аларио.

Байерн опита да отговори незабавно, но комбинация между Мюлер, Коман и Левандовски завърши с изстрел на последния в ръцете на Храдецки.

В 27-ата минута резултатът беше изравнен. Коман се разписа от добра ситуация, след като бе изведен добре и се възползва оптимално от неточност в играта на Диаби.

Напрежението се четеше в действията на състезателите и на двата тима. Те бяха "възнаградени" от главния съдия с официални предупреждения, в моментите, в които страстите излизаха извън рамките на обичайното.

Три минути преди изтичането на редовното време за първата част Коман получи пас в атака, продължи топката към Мюлер, който изведе Горетцка на границата на наказателното поле. Последва точен изстрел и пълният обрат в мача стана факт.

В самия край на първата част Гнабри пропусна 100%-во положение за баварците, като не успя да преодолее Храдецки, останал очи в очи с него. Още в следващата атака обаче Гнабри се реваншира, като напредна в полето на Байер и с техничен, прехвърлящ удар покачи на 3:1 в полза на Байерн (Мюнхен).

Така още на полувремето бе очевидно, че гостите са по-добрият тим на терена и по всяка вероятност заслужено ще спечелят трите точки днес.

45+1′

Почивка.

45′

1:3!

Попадение на Гнабри!

Получи извеждащо подаване и технично прехвърля вратаря!

Надмощие на баварците!

42′

ГООООООООООООЛ!!!

1:2!

Попадение на Горетцка!

Добра асистенция на Мюлер!

Коман получи, продължи към Мюлер, който изведе Горетцка в стрелкова позиция.

Обратът е факт!

40′

Жълт картон за Мюлер.

38′

Диаби опитва късмета си с удар от около 25 метра.

Нойер хваща топката без проблеми.

Добре пласиран беше вратарят на Байерн.

35′

Жълт картон за Белараби.

34′

Пробив на Диаби по левия фланг.

Дейвис се намесва и чисти топката в странично хвърляне.

Леверкузен продължава да упражнява натиск, но той не води нищо в тази ситуация.

32′

Жълт картон за Левандовски.

31′

Кимих стреля директно от свободен удар!

Без опасност за вратаря на Байер.

Резултатът се запазва.

30′

Жълт картон за Амири.

27′

ГОООООООООООООООООООЛ!

1:1!

Попадение на Коман!

Снимка 482545

Източник: Twitter

Беше изведен добре, напредна бързо и прати топката в мрежата, възползвайки се от грешка на Диаби.

Резултатът е изравнен!

25′

Тотален натиск на Байерн (Мюнхен) след полученото попадение от баварците.

Все така обаче без изравнителен гол за лидера в класирането.

Снимка 482544

24′

Прекрасна комбинация между Мюлер и Левандовски!

Коман опитва да отиграе технично, но завършващият изстрел попада в ръцете на вратаря.

Чудесна възможност за гостите.

Страничният съдия маркира засада. На Коман.

20′

Флик се опитва да мотивира състезателите си край страничната линия.

И той, и Бос са без маски на лицата си.

16′

Опит за изстрел от доста далечна дистанция на Коман.

Топката преминава встрани от целта.

Натиск на баварците в последните минути.

15′

Кимих центрира от ъглов удар.

Горетцка стреля с глава!

Вратарят хваща топката в ръцете си.

14′

Корнер в полза на домакините.

Левандовски се е върнал в отбраната на тима си и чисти топката напред.

Добро включване на звездата на баварците.

11′

Телевизионните повторения на попадението за домакините никак не са категорични.

На всичко отгоре те показват и как страничният съдия вдига флага си, маркирайки засада...

9′

ГООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Аларио бележи!

Странично хвърляне, избиване на Павар, след което топката все пак стига до Аларио, който я праща покрай вратаря!

Ситуацията бе разгледана на повторение, но и то показа, че попадението е редовно.

От щаба на гостите не са доволни, като все пак остават известни съмнения.

Асистенцията е на Баумгартлингер.

Снимка 482542

8′

Жълт картон за Коман.

Симулация на футболиста на гостите, на границата на наказателното поле.

5′

Опити за далечни центрирания в полето на Байерн, които са далеч от истината.

В същото време футболистите на гостите се стремят да са плътно прибрани и стриктно подредени и не допускат неточности.

3′

Засада на Кимих.

2′

1′

Паулиньо

Байер (Леверкузен) приема Байерн (Мюнхен) в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата. Битката на стадион "БайАрена" започва в 16:30 часа.

Халф на Байерн: Готов съм за промяна

"Дали ще става дума за Испания, САЩ или Австралия - имам готовност за всякакви варианти"

От 81 изиграни шампионатни мача между тези съперници, мюнхенци имат 47 победи и 18 поражения, при голова разлика 152:96.

На терена на Байер показателите са поизравнени - 16:14 победи за гостите, но голова разлика 60:58 за домакините.

Снимка 480708

Голмайсторът на първенството Роберт Левандовски набра скорост и подгони рекорда на Герд Мюлер от сезон 1971/72, но полякът играе трудно срещу този противник, на който е вкарал едва три гола в 16 срещи за първенство.

Снимка 480705

"Аспирините" спечелиха последните два шампионатни мача срещу Байерн с обща голова разлика 5:2 и това налива допълнително масло в огъня преди днешната среща.

От Леверкузен се мръщят на 80 милиона евро за Кай Хаверц

Реал (Мадрид) искат да откупят правата на 20-годишния талант

Баварците спечелиха последните си осем мача в Бундеслигата, но пък Байер прави най-силния пролетен полусезон в цялата си история. Звездата на домакините Кай Хаверц буквално е под пара и след рестартирането на първенството има цели пет гола на сметката си. Днес обаче той няма да се появи на терена, като не е в групата на отбора си, заради мускулен проблем.

Снимка 479969

Баварците по традиция играят трудно на този стадион, където спечелиха само два пъти в последните си десет гостувания в първенството.

Преди успеха с 3:1 в Леверкузен през януари 2018 година, шампионите не бяха вкарвали на този стадион в продължение на над 360 минути.