Байер (Леверкузен) унижи единайсеторката на Айнтрахт (Франкфурт) в пряка битка за четвъртото място в Бундеслигата.

Домакините се наложиха с умопомрачителното 6:1 над своите гости, като всички седем попадения бяха отбелязани в рамките на първото полувреме от сблъсъка.

Към настоящия момент "орлите" са с равен точков актив с "аспирините", при оставащи три кръга до края на сезона.

Шеф на Айнтрахт отрече, че клубът е продал Лука Йович на Реал (Мадрид)

"Това е благочестива лъжа", заяви Фреди Бобич пред "ESPN"

Байер навакса разликата до Айнтрахт благодарение на трите поредни победи от средата до края на месец април.

През седмицата Айнтрахт изигра тежък първи полуфинал в Лига Европа срещу Челси, който завърши при резултат 1:1. "Орлите" не бяха в оптималния си състав днес, но това със сигурност не оправдава краха им.

Байер остава сред най-резултатните отбори в Бундеслига, като тази вечер подобри значително головата си разлика.

Шалке остава в елита на Германия!

Нулево реми за отбора при домакинството на Аугсбург

Хавертс подсказа какво предстои, откривайки резултата след само две минути игра. Единадесет по-късно Брандт удвои преднината на тима си.

Автогол на Та бе капката катран в кацата с меда за Байер, но между 23-ата и 36-ата минута гостите изживяха един от най-неприятните си периоди в германския футболен елит. В този наглед кратък промеждутък те инкасираха цели четири попадения във вратата си.

Брандт, Арангис и Аларио вкараха три от попаденията, а автогол си реализира и Хинтерегер. През второто полувреме голове не бяха отбелязани.