Байер (Леверкузен) срази Борусия (М) с 4:3 в мач от 7-ия кръг на Бундеслигата. "Жребчетата" повеждаха на два пъти в резултата, но в крайна сметка "аспирините" измъкнаха победата и развалиха страхотната седмица на своите гости.

Байер застигна Борусия (Дортмунд) във временното класиране и изостана на три точки от лидера Байерн.

Борусия започна по-добре мача и поведе в 18-ата минута, когато Ларс Щиндл се разписа от дузпа, изработена от Бреел Емболо. В 27-ата минута Лукас Аларио изравни.

След половин час игра "жребчетата" отново бяха напред в резултата, след като Щиндл се възползва от грешка на Вирц и вкара за 1:2.

В 35-ата минута Рами Бенсебаини удари греда. В 41-ата минута отново Аларио се разписа. Аржентинският национал се възползва от неразченото излизане на Зомер.

В 66-ата минута Волф направи непростим пропуск, а в ответната атака Леон Бейли изведе "аспирините" напред в резултата.

В 82-ата минута авансът на домакините се увеличи след гол на Юлиан Баумгартлингер. Валентино Лазаро оформи крайното 4:3 с удар от въздуха.

Борусия (Мьонхенгладбах) с тотален погром над Шахтьор (Донецк)

6:0 за немския отбор!