Борусия (Мьонхенгладбах) оглави класирането в Група "В" на Шампионската лига.

Немският тим временно е на върха в подреждането, в компанията на грандовете Реал (Мадрид), Интер, а също така и на Шахтьор (Донецк).

Борусия натрупа сериозно самочувствие, след като се саморазправи по брутален начин с домакина си Шахтьор в третата си битка от груповата фаза на надпреварата.

Съставът от Бундеслигата спечели с гръмкото 6:0, като повече от любопитно за отбелязване бе това, че 4 от всички попадения за тима бяха реализирани в рамките на откриващите 45 минути от сблъсъка.

Аласан Плеа бе точен на два пъти до 26-ата минута на двубоя.

Първо той даде преднина на състава си след едва 8 минути игра. Девет по-късно Бондар прати топката в собствената си врата и преднината на гостите бе удвоена.

Хаосът за домакините стана пълен, след втория гол на Плеа в сблъсъка, дошъл още преди изтичането на половин час от двубоя.

Снимка 503684

Източник: Twitter

Рами Бенсебаини вкара за четвърти път топката в мрежата на Шахтьор, минута преди края на първата част.

Снимка 503683

Точка на спора сложи Щиндъл, вкарал за 0:5 след 65 минути игра. В 79-ата минута Плеа оформи хеттрика си и съвсем отчая опонентите - 0:6.

Така Борусия е на върха във временното подреждането на Група "В", с актив от 5 точки. Шахтьор има 4, Интер 2, а Реал (Мадрид) само една. Последните два тима обаче играят тази вечер един срещу друг.