Байер (Леверкузен) продължава победния си марш в Бундеслитата. "Аспирините" разбиха с 4:0 като гости Кьолн в мач от 12-ия кръг на първенството. Така тимът на Петер Бош продължава да бъде непобеден.

Кръг преди края на есенния полусезон Байер е лидер с 28 точки, с една повече от втория Байерн. В следващия кръг двата тима се изправят един срещу друг.

Митчел Вайзер откри резултата в 6-ата минута. Две по-късно Муса Диаби се възползва от подаване на Недием Амири и удвои.

В 54-ата минута се разписа и Патрик Шик, правейки резултата класически. Крайното 0:4 оформи Флориан Виртц пет минути по-късно.

В друг мач от кръга РБ Лайпциг надви трудно с 1:0 като гост Хофенхайм. Единственият гол в мача вкара Юсуф Поулсен след час игра.

Така "биковете" събраха 27 точки и са временно на трето място.