Байер (Леверкузен) записа трета поредна победа в Бундеслигата, след като разби с 5:1 като гост Майнц 05 в среща от 21-ия кръг. Два гола за "аспирините" вкара Юлиан Брандт (30,64), а по веднъж се разписаха Вендел (5), Кай Хаверц (20) и Карим Белараби (43). Поченото попадение за домакините бе дело на Робин Куаисон (9).

С успеха възпитаниците на Петер Бош събраха 33 точки и излязоха на 5-о място преди останалите мачове от кръга. Майнц е 11-и с 27 пункта.

Двубоят започна отлично за Байер, които поведоха още в 5-ата минута. Карим Белараби нанесе удар, който вратарят на Майнц отрази, но при добавката Вендел бе точен.

Снимка 405472

Източник: Twitter

Четири минути по-късно домакините изравниха чрез Куаисон, който се възползва от пас на Хак.

В 20-ата минута Юлиан Брандт проби отляво и намери Кай Хаверц на точката на дузпата и младокът не сбърка за 1:2. Десет минути по-късно Брандт и Кевин Фоланд сътвориха отлична атака, която завърши с гол на първия за 1:3.

В 43-ата минута Бранд намери Карим Белараби отдясно и крилото с удар по диагонала вкара за 1:4.

През втората част "аспирините" значително намалиха темпото, но все пак успяха да стигнат до още един гол. В 64-ата минута нова отлична комбинация между Фоланд и Бранд бе завършена от десетката за крайното 1:5.

Шок за Леверкузен, Байер е аут от турнира за Купата на Германия!