Байер (Леверкузен) вкара пет гола през второто полувреме и надигра с 5:0 Унион Берлин в мач от германското първенство по футбол, с което столичният тим загуби възможността да поведе отново на върха пред шампиона Байерн (Мюнхен).

Роберт Андрих откри резултата в 46-та минута с удар от воле след центриране от корнер, а Муса Диаби вкара два пъти в 56-ата и 58-та минута. Той първо се възползва от загубена топка от вратаря Ленарт Грил, а след това бе точен на контра.

Адам Хложек отбеляза четвъртия гол в 67-та минута с петича към далечния ъгъл след пас на Надим Амири, а Митчел Бакер оформи крайния резултат девет по-късно.

Това бе втора победа за Леверкузен под ръководството на Шаби Алонсо и "аспирините" вече са извън зоната на изпадащите с 14-о място. Унион пък остава на две точки зад Байерн Мюнхен и една пред Борусия (Дортмунд).

Борусия (Дортмунд) победи Бохум с 3:0