Байер Леверкузен се върна на върха в Бундеслигата след рутинна домакинска победа с 3:0 над последния Кьолн и продължи успешния си старт на сезона.

Щутгарт беше изместил тима на Шаби Алонсо от първото място в събота, но Леверкузен нямаше проблеми срещу местния съперник Кьолн, който допусна шеста загуба в първенството от седем мача този сезон.

Молде - Байер (Леверкузен) 1:2 в мач от Лига Европа

Леверкузен побеждава и в Лига Европа

"Аспирините" надвиха Молде

Шампионът Байерн Мюнхен може да се придвижи до третата позиция, с две точки изоставане от Леверкузен и точка зад Щутгарт, ако спечели срещу Фрайбург по-късно днес. Айнтрахт Франкфурт пък приема новака Хайденхайм.

Леверкузен започна отлично двубоя и поведе в 22-ата минута, когато Йонас Хофман завърши с гол силна атака на тима. Жереми Фримпонг се разписа в 32-та минута за 2:0, а Виктор Бонифаций със седмия си гол кампанията вкара третия гол през второто полувреме.

Шестте победи и едно равенство са най-добрият старт на Леверкузен в Бундеслигата и тимът изглежда все повече като основен съперник на Байерн, който спечели последните 11 титли в Германия.

Кьолн завърши на 7-оо и 11-о място в предишните два сезона под ръководството на Щефен Баумгарт, но може да изпадне този сезон, след като има само една точка досега и е последен в подреждането.