Майнц 05 се наложи над Байер (Леверкузен) като гост с 3:2 в последния мач от 21-вия кръг на германската Бундеслига.

Гостите откриха резултата в 26-ата минута с гол на френския защитник Антони Каси. Три минути по-рано обаче Едмонд Тапсоба пропусна дузпа за домакините.

Отборът от Леверкузен успя да изравни малко след половин час игра с попадение на Надием Амири. Майнц отново излезе напред в добавеното време на първата част, като голмайстор бе Леандро Барейро.

Байер отново стигна до равенството чрез нападателя си Патрик Шик. Развръзката в края бе драматична, тъй като за задържане бе показан червен картон на Амин Адли от домакините, както и дузпа за Майнц. Тя бе реализирана от Маркус Ингвартсен, с което донесе трите точки на гостите.

С успеха Майнц 05 изпревари Байер (Леверкузен) в класирането и вече е на девето място, докато съперникът му остана на десета позиция.