Отборът на Байер (Леверкузен) зарадва феновете си с важна победа в немското футболно първенство. Съставът се наложи като гост над традиционно стабилния като домакин тим на Хофенхайм.

Байер стигна до успеха по категоричен начин - с 4:1, като попаденията за тима реализираха Бейли, Баумгартлингер и Аларио, разписал се на два пъти.

Старт на наказателната акция на отбора от Леверкузен даде роденият в Ямайка Леон Бейли, който даде предимство в резултата на своя състав две минути преди почивката. Голът бе заслужен за тима, с оглед показаното от двете единайсеторки на терена до конкретния момент от сблъсъка.

Херта и Борусия (Дортмунд) не се победиха - 1:1

Борусия не успя да обърне "Старата дама", съдия прецака "жълто-черните"

Равенство (1:1) между Херта и Дортмунд

Баумгартлингер удвои преднината на Байер 7 минути след почивката, след добър пас на Бендер. Най-добрият футболист в мача - Бейли пък асистира на Аларио, покачил на 3:0 за гостуващия отбор в 70-ата минута на двубоя.

1:3 направи Салай, възползвал се от подаване на Гнабри 4 минути преди последния съдийски сигнал, а в даденото от съдията продължение Аларио се разписа за втори път, оформяйки крайното 1:4.

Със спечелените три точки Байер (Леверкузен) се изкачва до втората позиция в таблицата с временното класиране, като е с актив от 31 точки. Това, разбира се, е при уговорката, че не всички тимове са изиграли мачовете си от текущия кръг. Хофенхайм остава на осмото място.