Байер (Леверкузен) и РБ Лайпциг не успяха да се победят в двубой от втория кръг на немското футболно първенство.

Сблъсъкът между двете единайсеторки от Бундеслигата приключи при резултат 1:1.

Първите няколко минути от битката на терена бяха в полза на състава от Лайпциг.

Футболистите на тима използваха всяка една възможност да застрашат сериозно бранителите, наредени като по конец пред тях.

Снимка 497940

Източник: Twitter

Именно при една подобна ситуация още в 14-ата минута акцията на РБ Лайпциг се оказа успешна, а Емил Форсберг вкара поредното си попадение за тима, откривайки заслужено резултата в полза на състава си.

Само 6 минути след това обаче, сякаш от нищото, при една от редките атаки за домакините, Керем Демирбай се отличи с изключителен изстрел. Той получи топката малко преди наказателното поле на опонента.

Аугсбург победи Борусия (Дортмунд) с 2:0

Аугсбург шокира Борусия, грандът от Дортмунд дори не стигна до отбелязване на гол

Битката завърши при резултат 2:0 за домакините

Повечето състезатели на игрището смятаха, че той ще подава, тъй като дистанцията беше сериозна. Вместо това обаче Демирбай нагласи топката на силния си ляв крак и с истински снаряд стреля над ръцете на вратаря, кълбото се отби в напречната греда и влетя в мрежата по много красив начин за 1:1.

Второто полувреме нямаше заряда и емоцията, който донесе на зрителите първата част.

Логично, в рамките на тези 45 минути от срещата голове не бяха реализирани. Така двата тима поделиха точките в Леверкузен.