Аугсбург сюрпризира неприятно Борусия (Дортмунд) в мача между двата тима от втория кръг на Бундеслигата.

Битката завърши при резултат 2:0 за домакините, като именитите гости дори не се добраха до отбелязване на попадение.

До голяма степен това се дължеше на солидната работа на защитниците на Аугсбург, които полагаха неимоверни усилия през всички 90 минути, в стремежа си да не получат гол във вратата си.

Снимка 497937

Източник: Twitter

В същото време контрадействията на тима бяха безмилостни, като нееднократно заварваха отбраната на опонента не съвсем подготвена за адекватна реакция.

И двата отбора започнаха кампанията с победи, а вестфалци са отново основният конкурент на хегемона на Германия и Европа Байерн (Мюнхен).

Днес обаче, в определени периоди от сблъсъка, те просто не приличаха на себе си.

Снимка 497934

Борусия вкара 10 гола в предишните два сблъсъка с Аугсбург, но днес не стигна до нещо подобно.

Домакините вкараха по едно попадение във всяко от полувремената. Първо това стори Феликс Удокай, разписал се 5 минути преди почивката.

Снимка 497935

Отново в ключов момент, само няколко атаки след паузата, в 54-ата минута, Даниел Калигури оформи крайното 2:0. Колкото и гостите да желаеха, така и не стигнаха до реализиране поне на почетен гол.

Снимка 497936

В последните 12 мача между тези съперници Дортмунд има 7 успеха и само две поражения, при голова разлика 30:17.