Байер (Леверкузен) и Борусия (Дортмунд) не излъчиха победител в срещата помежду си от 14-ия кръг на Бундеслигата.

Двубоят завърши при резултат 1:1.

Точен за домакините беше Кевин Фоланд, докато за гостуващия тим се разписа Андрий Ярмоленко.

Снимка 326973

Източник: Twitter

Байер завърши срещата с човек по-малко, след като Вендел бе изгонен три минути преди почивката.

Статистиката показва, че домакините изпитват сериозни трудности срещу госта си, защото в последните 21 мача за първенство имат само четири победи, като три от тях са постигнати в Дортмунд.

Петер Бос: Важното е, че футболистите ми са мотивирани

"Добре, че не се наложи да играем мач през седмицата"

В последните десет мача у дома срещу този противник пък, Байер има само една победа и вече шест ремита.

След оспорвани първи няколко минути, домакините излязоха напред в резултата. По-скоро заслужено, с оглед показаното до този момент.

Кевин Фоланд даде преднина на състава си, за радост на феновете по трибуните.

Снимка 326971

Източник: Официален сайт на Байер (Леверкузен)

Малко преди паузата обаче Вендел получи втори жълт, респективно червен картон и принуди наставникът на състава от Леверкузен да промени тактическата схема на тима си.

17 минути преди последния сигнал Ярмоленко ознаменува доброто си представяне с попадение, което връчи точката на отбора му.

Снимка 326972

В исторически план, показателите на двата отбора остават почти еднакви - Борусия води с 29:28 победи в изиграните 77 шампионатни срещи, при голова разлика 114:113.

Във временното класиране и двете единайсеторки бяха изпреварени от Хофенхайм, който разгроми РБ Лайпциг с 4:0. Леверкузен дори изпадна временно от Топ 6 в подреждането, като позволи и на Аугсбург да го задмине.