Отборът на Байер (Леверкузен) не успя да се наложи над госта си РБ (Лайпциг) в срещата между двата тима от 28-ия кръг на немското футболно първенство.

Домакините водеха с 2:1, но допуснаха обрат до 2:4 за едно полувреме.

Футболистите на Байер излязоха напред в резултата след две попадения на младата си звезда Хавертц. Още един гол на тима бе отменен през второто полувреме.

Снимка 416603

Източник: Twitter

За гостуващия отбор точен бе Сабитцер. През втората част се разписаха още Вернер, Форсберг и Матеус Куня.

Благодарение на прибавените нови три точки към актива си, Лайпциг остава твърдо на третото място в таблицата с класирането.

Байер не успя да се намеси в разпределението на позициите, даващи право на участие в европейските клубни трунири.

Снимка 416606

Считано към настоящия момент съставът от Леверкузен заема последната 7-о място, което не гарантира квота за Европа.

Активът на днешните домакини възлиза на 42 точки, колкото има и съставът на Вердер (Бремен), който обаче е и с мач по-малко до момента.

Снимка 416602

Резултатът бе открит след само 11 минути игра, когато домакините получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Хавертц, който не сгреши, давайки ранна преднина на своя отбор.

Сабитцер върна тима си в срещата с попадение за 1:1, едва 6 минути след гола на съперника.

Предимството на Байер обаче бе удвоено след ново попадение на Хавертц, този път дошло след асистенция на Баумгартлингер.

Снимка 416604

През вторите 45 минути интригата бе на път да бъде категорично заличена, но гол в полза на Леверкузен бе отменен. Повторенията показаха, че в конкретната ситуация арбитрите по-скоро правилно избраха да не зачетат отбелязания гол.

И вместо Байер да спечели, това направи съперникът.

Тимо Вернер даде началото на обрата с гол в 64-ата минута на мача. Девет по-късно Форсберг вкара от дузпа за 2:3, а крайното 2:4 оформи Матеус Куня, разписал се седем минути преди изтичането на редовното време.

Реал (Мадрид) се разбра с Лука Йович, твърди "Билд"

Очаква се "кралете" да платят 50 млн. евро на Айнтрахт

В останалите срещи от този кръг, играни по същото време, бяха регистрирани следните резултати:

Херта - Фортуна 1:2

Шалке - Айнтрахт 1:2

Щутгарт - Нюрнберг 1:1

Волфсбург - Хановер 3:1