Байер (Леверкузен) размаза Байерн (Мюнхен) с 3:0 у дома в чаканото с огромен интерес дерби от 21-ия кръг на Бундеслигата.

"Аспирините" изковаха заслужения успех след попадения на преотстъпения именно от Байерн (Мюнхен) Йосип Станишич, Алекс Грималдо и Жереми Фримпонг. Хърватинът откри резултата в 18-ата минута, а испанецът подпечата победата за домакините в 50-ата минута, след което Жереми Фримпонг фиксира крайното 3:0 в 5-ата минута на добавеното време.

Аугсбург - РБ Лайпциг 2:2 в мач от Бундеслигата

РБ Лайпциг продължава с трудностите далеч от дома

Нова грешна стъпка за "биковете"

Домакините видимо стояха значително по-добре на терена на стадион "Байарена". Те пропуснаха още няколко много изгодни положения пред вратата на Нойер. Показателно за превъзходството на "аспирините" е и фактът, че отправиха цели 7 точни удара срещу само 1 за баварците. Малко преди края Фримпонг пък нацели гредата и не успя да направи победата на своите още по-изразителна. Преди това още веднъж гредата спаси гостите.

Снимка 652953

Източник: Gettyimages

Хората на Томас Тухел демонстрираха учудваща липса на креативност в предни позиции. Единственият показател, по който имаха предимство, се оказа владеенето на топката, но то се оказа неефективно.

Така Леверкузен се утвърди на върха с 55 точки след 17 победи и 4 равенства. Тимът на Чаби Алонсо остана и единственият от Топ на първенствата на Европа, който не познава вкуса на поражението. "Аспирините" подгониха и рекорд именно на баварците за 32 поредни мача без загуба във всички турнири. Леверкузен вече има на сметката си 31.