Байер (Леверкузен) записа четвъртата си победа в последните 5 изиграни мача от немското футболно първенство.

"Аспирините" се наложиха над домакина си Фрайбург с минималното 1:0. Автор на единственото попадение в срещата беше Кай Хаверц.

Младата звезда на Байер продължава да блести, като не спира да бележи в срещите на своя тим.

Снимка 481439

Източник: Twitter

Още през март Хаверц подобри рекорд в Бундеслигата при победата с 4:0 над Айнтрахт. С гола си в мача той стана най-младият играч с постигнати 30 гола. На възраст 20 години и 270 дни той изпревари рекордьора Клаус Фишер, който ги бе реализирал с 15 дни по-възрастен.

Освен това Хаверц вече има директно участие в над 55 гола на своя отбор, като освен попаденията си има и повече от 20 асистенции.

Снимка 481440

Тази вечер Хаверц бутна още един рекорд на Фишер - за най-много голове на футболист до 21 години в Германия. Постижението и на двамата беше равностойно - по 34 точни завършващи удара.

С гола си днес обаче Хаверц вече е едноличен лидер по този показател, за всички времена.

Хаверц: Много съм признателен на Леверкузен и не искам да развалям взаимоотношенията си с клуба

"Концентриран съм върху този сезон"

Кай се разписа след 54 минути игра, като завърши пробив на Бейли с точен изстрел между краката на вратаря на Фрайбург.

Резултатът се запази до последния съдийски сигнал и това означаваше, че Байер се връща в Топ 3 на класирането в Бундеслигата.

Снимка 481442

Леверкузен разполага с актив от 56 пункта - с един повече, но и мач в аванс пред четвъртия РБ Лайпциг. Фрайбург е под номер 8 в таблицата с временното класиране.