Байер (Леверкузен) записа важна победа в битката за първото място. "Аспирините" се наложиха като гост с 3:0 на Шалке.

По този начин тимът от Леверкузен е втори с 22 точки, само на точка от лидера Байерн. Отборът от Гелзекирхен пък е на последното място с едва три точки.

Бившият участник в Шампионската лига записва кошмарен сезон, записвайки три равенства и 7 загуби.

Днешната среща премина под тоталната доминация на Байер. В 10-ата минута гостите откриха чрез автогол. Тиау опита да изчисти топката си от малкото наказателно поле, но за негово нещастие я насочи в собствената си врата.

В 32-ата минута попадение бе отменено заради засада. Буджелаб е бил в засада според рефера и така до изравнително попадение не се стигна. В 67-ата минута "аспирините" удвоиха. Баумгартлингер засече от корнер и топката попадна в десния ъгъл за 0:2.

В 78-ата минута гостите вече водеха с класически резултат. Патрик Шик стреля силно и точно, пронизвайки долния десен ъгъл на вратата.