Байерн (М) продължава с великолепното си представяне. "Баварците" спечелиха с 2:0 гостуването си на Шалке в мач от шестия кръг на Бундеслигата.

Очаквано от специалистите мюнхенци започнаха по-активно и първи създадоха положения. Така в 22-ата минута след подаване от Рибери Петерсен откри резултата. До почивката гостите доминираха.

Шалке продължи да играе колебливо и след почивката, а Хунтелаар на два пъти не успя да се разпише от удобни положения. В самото начало пък Петерсен не успя да отбележи от десетина метра. След това и Томас Мюлер имаше чудесна възможност.

Все пак четвърт час преди края на редовното време германският национал удвои след грешка в защитата на домакините. С успеха тази вечер баварците излязоха начело на Бундеслигата с 15 точки. "Кралско-сините" са вече девети с 9 т.