Отборът на Байерн (Мюнхен) очаквано продължава напред за Купата на Германия. Селекцията на Карло Анчелоти преодоля с лекота един от лидерите в Регионал лигата – Карл Цайс Йена. Триумфът с 5:0 пък бе най-малкото, с което се измъкна един от традиционните за германския футбол клубове.

Страхотен мач за баварците изигра Роберт Левандовски, който до почивката оформи своя хеттрик, възползвайки се от две асистенции на Франк Рибери и една на Томас Мюлер.

През второто полувреме в мрежата на домакините паднаха още два гола. Първият от тях бе дело на Артуро Видал, а в края дебютно попадение с екипа на мюнхенския гранд реализира и появилият се като резерва – Матс Хумелс.

В другите двубои от тази вечер, Санкт Паули и Аугсбург не допуснаха изненади, елиминирайки съответно Любек и Равенсбург.

КАРЛ ЦАЙС ЙЕНА – БАЙЕРН (МЮНХЕН) 0:5

0:1 Левандовски (3‘), 0:2 Левандовски (34‘), 0:3 Левандовски (43‘), 0:4 Видал (72‘), 0:5 Хумелс (77‘)

СТАДИОН: Ернс-Абе Щпортфилд

СЪДИЯ: Х. Осмерс

КАРЛ ЦАЙС ЙЕНА: Кочор, Клингбейл, Герлах, Кюне, Крстич, Елсман, Щарке, Бок, Шлегел, Тийле (резерви: Рейман, Шмид, Мергел, Бувал, Волфарм, Зекири, Крос)

БАЙЕРН: Нойер, Лам, Рафиня, Алаба, Рибери, Мартинес, Видал, Бернат, Кимих, Мюлер, Левандовски (резерви: Улрайх, Хумелс, Грийн, Дорш, Бенко, Оцтюрк, Фелдхан)