Халфът на Байер (Леверкузен) Михаел Балак остана много доволен от победата на неговия тим над Челси в Шампионска лига снощи. "Аспирините" биха с гол в последната минута, като попадението ги класира напред в надпреварата.

Сега бившият тим на Балак и Валенсия ще трябва да определят другия 1/8 финалист в надпреварата в пряк двубой. Балак обаче бе обективен и разкри, че тимът му се е класирал с луд късмет напред.

"Винаги е въпрос на късмет да вкараш в последната минута. Ние обаче вярвахме в нашите възможности и успяхме. Когато Челси поведе с 1:0, това много усложни нещата за нас.

Ние обаче не се отказахме и до последно търсехме победата, която в крайна сметка дойде. Отборът ни е млад и неопитен и в началото започнахме мача плахо и не вярвахме във възможностите си.

Съперникът усети това и успя да открие резултата. Когато се видя, че няма какво да губим, отборът показа, че притежава достатъчно класа. Наистина, щяхме да сме доволни и на равенство 1:1 и може би то щеше да е справедливо, но в крайна сметка ние победихме и сме още по-доволни от това", заяви Балак.