При изключително темпо, страхотен футбол и положение след положение и пред двете врати Айнтрахт отстрани Хамбургер от турнира за Купата на Германия и се класира за 1/8-финалите. Домакините от Франкфурт победиха с 5:2, а нападателят на гостите Младен Петрич вкара "хеттрик". Хърватинът реализира двата гола за своя отбора, а си отбеляза и такъв в собствената врата за 4:1.

Иначе домакините поведоха с 2:0 след попадения на Кайо в 13-ата и на Гекас в 21-ата минута. В ответната атака обаче Петрич намали. До края на първото полувреме двата отбора се надиграваха и положенията пред двете врати въобще не липсваха. Секунди преди почивката Гекас покачи на 3:1.

През втората част събитията на терена не се промениха. След автогола на Петрич в 64-ата играта се отвори и само две по-късно отново хърватинът бе главно действащо, разписвайки се за 2:4. Крайното 5:2 оформи Халил Алтънтоп от дузпа, отсъдена за събаряне в наказателното поле на Гекас. Успехът е исторически за домакините, които в последните десет години печелят за втори път срещу този съперник във всички турнири.