съставът на Айнтрахт (Франкфурт) постигна четвърта поредна победа в Бундеслигата. "Орлите" надделяха над Холщайн (Кил) като гост в мач от 5-ия кръг на Първа Бундеслига.

Два гола за победителите отбеляза Омар Мармуш, а по един добавиха Игор Матанович и Тута, докато точен на два пъти за Холщайн бе Шуто Мачино. С тази победа "орлите" събраха 12 точки и излязоха на второ място във временното класиране, докато новакът от Кил остава на дъното с точка в актива си.

В Северна Германия гостите от Франкфурт започнаха по-настойчиво, а с два пропуска се отчете Омар Мармуш.

Той обаче, най-сетне успя да се разпише, като го стори в 25-ата минута. Тута подаде топката на нападателя, който показа страхотна индивидуална техника, с която успя да си нагласи топката за изстрел в наказателното поле и да я прати в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Тимон Вайнер.

Точно преди изтичането на половин час игра Робин Кох фаулира Люис Холтби в наказателното поле и след проверка с ВАР, съдията Тобиас Щилер отсъди дузпа за домакините.

С нейното изпълнение се нагърби Шуто Мачино, който не сгреши в 30-ата минута изравни резултата - 1:1!

Мачино вкара отново топката в мрежата на Кауа Сантош в 36-ата минута, но голът не бе зачетен заради нарушение по време на атаката.

Две минути след началото на второто полувреме Мармуш центрира добре в наказателното поле и там Игор Матанович с глава прати топката в мрежата на Холщайн Кил.

Отговорът на домакините бе светкавичен! В 50-ата минута топката стигна до Мачино след рикошет и той без да се колебае стреля от границата на наказателното поле и преодоля Сантош за 2:2!

Омар Мармуш успя да стигне до трети гол четвърт час по-късно, когато Мармуш се разписа след добавка.

Играчът с №7 в състава на "орлите" бе в основата и на четвъртия гол, след като изведе отлично Тута, който с удар от движение изпрати неспасяемо топката в пазената от Тимон Вайнер врата.