Айнтрахт (Франкфурт) завърши 0:0 като гост на Бохум в изтеглен мач от 6 кръг на Бундеслигата и се изкачи на второ място в класирането.

"Орлите" имаха повече шансове за гол в един мач с поделено надмощие. Халфът Александер Майер пропиля с глава две чисти положения през първата част, а след почивката и Йоанис Аманатидис на два пъти пропусна да се разпише.

Вратарят на гостите Маркус Прьол получи тежка контузия в главата след сблъсък със защитника на Бохум Марсел Малтриц в 34-ата минута. Прьол доигра първото полувреме, но след почивката бе заменен от Ока Николов.

С равенството Айнтрахт събра 11 точки от 6 мача, колкото има и лидерът Байерн, който в неделя гостува на Карлсруе. Бохум се изкачи на 8 място с 8 точки.

Тодор Колев не игра за Алемания при загубата с 0:2 от Гройтер Фюрт в мач от 6 кръг на Втора бундеслига. В състава на "детелините" Асен Караславов е с контузия и очаквано не взе участие в срещата.

След успеха тимът на Бруно Лабадия остана на второ място във временото класиране с 14 точки. Толкова има и лидерът Мюнхен 1860, но с по-добра голова разлика. "Лъвовете" победиха с 2:1 Санкт Паули. Алемания е на 9-а позиция с 8 точки.

Междувременно последният в таблицата Карл Цайс (Йена) назначи за треньор бившия мениджър на шотландския Хартс Валдас Иванаускас (на снимката вляво). Бившият играч на Хамбургер замени на поста уволнения в понеделник заради слаби резултати Франк Нойбарт.