Айнтрахт (Франкфурт) победи Кьолн в мача между двата тима от 21-вия кръг на Бундеслигата.

Домакините се наложиха с 2:0. Точни в тяхна полза бяха Андре Силва и Еван Н'Дика.

"Козлите" не се представят убедително през този сезон, макар и да се намираха в серия от две поредни победи в първенството преди днешната битка.

Снимка 518545

Източник: Twitter

В същото време Айнтрахт се наслаждава на своята отлична форма, като няма загуба в последните си шест мача от германския шампионат.

Домакините заемат третото място във временното класиране, намирайки се на точка пред Волфсбург.

Гостите са решени да се отдалечат от зоната на изпадащите, но със срещи като днешната това няма да бъде лесно за тях.

Снимка 518546

Андре Силва откри резултата в 57-ата минута на срещата, давайки напълно заслужена преднина на тима си, която съставът не успя да постигне през първата част от сблъсъка.

Единадесет минути преди последния сигнал Н'Дика също се разписа в полза на Айнтрахт и успокои страстите на терена.

Нова промяна в резултата не последва, което означаваше затвърждаване на сериозните амбиции на тима през сезона.

Снимка 518543

В предишния кръг от Бундеслигата, Айнтрахт победи с 3:1 при визитата си на Хофенхайм.

Кьолн сътвори истинска сензация, надигравайки с 2:1 като гост Борусия (Мьонхенгладбах). Днес обаче нямаше място за нови подвизи.