Отборът на Айнтрах (Фракфурт) сложи край на едно 18-годишно чакане. "Орлите" записаха първи успех при гостуването си на Шалке 04 от вече далечната 1999 година.

Триумфът с 1:0 дойде след един дисциплиниран и печеливш футбол, който си пролича ясно на фона на хаотичното и безидейно представяне на "кралскосините". Решителният момент в мача бе в 33-ата минута, когато лидерът на гостите - Алекс Майер реализира едно перфектно заучено положение при фаул.

Победата, макар и временно, изкачи селекцията на Нико Ковач до третата позиция в Бундеслигата. Шалке пък продължава с колебливото си представяне, бидейки едва на 10-ото място.

Снимка 275743

Първото полувреме стартира по динамичен и равностоен начин. Първата по-сериозна ситуация бе регистрирана едва пет минути след началния сигнал на съдията Роберт Хартман. Именно той попадна в епицентъра на събитията, след като неговия помощник край тъчлинията отмени попадение на домакините. Бургщалер остана сам срещу Линднер и преодоля своя сънародник, но се оказа, че е бил в положение на засада.

Австрийският нападател на домакините продължи да тормози отбраната на Айнтрахт, но централните защитници Абрахам и Вайехо умело си препредаваха бившия голмайстор на Нюрнберг.

Снимка 275745

Гостите дочакаха своя момент в 33-ата минута, когато селекцията на Нико Ковач съумя да поведе в резултата. "Орлите" скриха шапката на своя опонент със страхотно заучено положение. Хасебе изненада всички и вместо центриране, пусна остро по земя към изместения в по -задни позиции Алекс Майер. За "Футболния Бог" пък не остана нищо друго освен да прониже безпощадно Ралф Ферман.

До почивката таранът можеше да даде още по-комфортен аванс на своите, но изстрелът му с глава не намери целта.

Снимка 275742

През втората част Шалке демонстрира разпиляна игра, която бе подвластна на хаотичния натиск. До 60-ата минута, нови две положения се откриха пред Бургщалер. При едно от тях Бенталеб матира съперниковата атака с хитър извеждащ пас към стрелеца с №19, но акробатичният му шут премина на сантиметри от Линднер.

Снимка 275744

Въпреки, че се защитаваше умело, Айнтрахт не забравяше и за атаката. В 65-ата минута влезлият като резерва Харис Саферович се оказа на отлична позиция за гол. Швейцарският национал обаче се забави и провали хубавия шанс за своя тим.

До края Шалке така и не намери път към съперниковата врата и така скъпарската селекция на "кралскосините" инкасира девето поражение от началото на сезона.

ШАЛКЕ 04 - АЙНТРАХТ (ФРАНКФУРТ) 0:1

0:1 Майер (33")

СТАДИОН: "Велтинс Арена"

СЪДИЯ: Роберт Хартман

ШАЛКЕ: Ферман, Налдо, Хьоведес, Настасич, Коласинац, Гайс, Горецка, Бенталеб, Шьопф, Чупо-Мотинг, Бургщалер (резерви: Нюбел, Коноплянка, Стамбули, Калиджури, Керер, Бадщубер, Авджиай)

АЙНТРАХТ: Линднер, Абрахам, Ошчипка, Чандлър, Вайехо, Хасебе, Маскарели, Гачинович, Баркок, Майер, Хргота (резерви: Зорба, Сеферович, Хектор, Бешушков, Тарашай, Тавата, Бетге)