Айнтрахт (Франкфурт) сложи край на серията на Унион (Берлин) от седем мача без поражение, след като се наложи с 2:0 у дома. Попаденията бяха дело на ветерана Марио Гьотце и Йеспер Линдстрьом.

Победата изстреля Айнтрахт в топ 5, а Унион остава на върха със 17 точки. Фрайбург, който днес се наложи с 2:1 над Майнц, също събра 17 и се изравни с лидера на върха.

Крилото Рандал Коло Муани много технично преодоля защитниците на Унион Диого Лейте е Тимо Баумгартъл, върна назад на Гьотце, който в 12-ата минута прати топката в мрежата.

Коло Муани продължи да тормози отбраната на берлинчани, като негов удар беше блокиран, а малко по-късно воле на защитника Лука Пелегрини се отби в горната греда. Още до края на първото полувреме обаче Линдстрьом удвои преднината на домакините. Линдстрьом се възползва от лошо изчистване на Паул Яекел, елиминира бранителя и след това прониза вратаря на гостите за втори път.

Но един от героите на Айнтрахт от първото полувреме Коло Муани получи втори жълт картон в 68-агта минута и напусна терена. Това даде голям импулс на Унион, чиито играчи подложиха на сериозен обстрел вратаря Кевин Трап в оставащото време. Яник Хаберер и Тим Щарке имаха най-чистите възможности.