Айнтрахт (Франкфурт) излезе на четвърто място във временното класиране в Бундеслигата след победа у дома над Байер (Леверкузен) с 5:1 в среща от десетия кръг.

Айнтрахт събра 17 точки, колкото има и третият Хофенхайм. Лидер е тимът на Унион Берлин с 20 точки от 9 мача, а вторият Фрайбруг е с 18 също от 9 срещи. Байер Леверкузен пък заема 16-а позиция с 8 точки в актива си.

Домакините от Франкфурт реализираха първото си попадение в петата минута на добавеното време на първата част, когато японецът Даичи Камада откри от дузпа за 1:0. Байер Леверкузен изравни в 56-ата минута след попадение на еквадореца Пиеро Инкапие за 1:1.

Той обаче остави тима си с човек по-малко в 71-ата минута, когато получи втори жълт и съответно червен картон, а минута по-късно Камада се разписа втори път при отсъдената дузпа, давайки преднина на Айнтрахт за 4:1.

Преди това, в 58-ата минута французинът Рандъл Коло Муани се разписа за 2:1, а в 65-ата минута датчанинът Йеспер Линдстрьом бе направил резултата 3:1. Петият гол за Айнтрахт Франкфурт бе дело на влезлия като резерва аржентинец Лукас Аларио в 86-ата минута.