Шалке върна два гола пасив срещу Айнтрахт (Франкфурт) като гост, за да стигне до равенство 2:2 в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Лука Йович даде преднина на домакините още в 1-ата минута. Второто попадение в мача падна чак в 65-ата минута, когато Халер направи 2:0 за тима на Нико Ковач.

Бреел Емболо върна едно попадение в 82-ата минута, а крайния резултат оформи защитника Налдо в петата минута на даденото от съдията продължение.

"Кралскосините" остават на второ място във временното класиране с 30 точки. Айнтрахт е седми с 26 пункта.

Байерн (Мюнхен) измъкна трите точки като гост на Щутгарт

Свен Улрайх донесе три точки на Байерн (Мюнхен) при гостуването на Щутгарт

Стражът на "баварците" спаси дузпа в добавеното време

В друг мач от кръга Вердер (Бремен) изпусна два гола аванс у дома срещу Майнц, като срещата също завърши 2:2. Патрик Баргфреде (2) и Ишак Белфодил (17) дадоха аванс на "бременските музиканти", но през втората част Робин Куасон (70) и Фабиан Фрай в третата минута на продължението се разписаха за гостите, за да оформят крайния резултата.

Майнц ще зимува на 15-о място с 17 точки, докато Вердер е непосредствено след днешния си съперник с 15 пункта.

Снимка 329419

Кьолн записа първа победа от началото на първенството в Бундеслигата, след като се наложи с 1:0 у дома над Волфсбург. Единственото попадение вкара Кристиян Клеменс в 67-ата минута.